Θίασος
Τίτλος της παράστασης & Που;
Χώρα / Είδος
Ηλικίες / Γλώσσα
FABER TEATER
13 Οκτωβρίου
EMIGRANTI (Μετανάστες) 12:00 στην Πλατεία Εληάς 18:30 Φουαγέ του Χώρος Τεχνών
Ιταλία (Πιεμόντε) Μουσικό Θέατρο Δρόμο
Όλες 5+ / Χωρίς λόγια
STATE PUPPET THEATRE OF SOFIA
13 Οκτωβρίου
14 Οκτωβρίου (Για μαθητές)
IMAGINATION GAMES
19:00 Χώρος Τεχνών (Για το κοινό)
10:00 & 12:00 Χώρος Τεχνών
Σόφια – Βουλγαρία Κουκλοθέατρο & Μαύρο θέατρο
Αντικείμενα & ηθοποιούς
Όλες 5+ / Χωρίς λόγια
BESLLUM
13 Οκτωβρίου
«TRASLUZ» Lumimic / Παραλλαγές ΙΙ
21:00 Αντωνιάδειος Στέγη Γραμμάτων
Ισπανία (Καταλονία) – Θέατρο σκιών και ηλεκτρονική μουσική
cell4_3
ANITA MARAVILLAS
14 Οκτωβρίου
JON BRAUN
Αντωνιάδειος Στέγη Γραμμάτων 10:00 & 12:00 (Για μαθητές) 19:00 (Για το κοινό)
ΌΙσπανία (Χώρα των Βάσκων)
Κουκλοθέατρο
Όλες 6+ / Χωρίς λόγια
LA CANELA
15 Οκτωβρίου
LA SEMILLA (Ο σπόρος)
Αντωνιάδειος Στέγη Γραμμάτων 10:00 & 12:00 (Για μαθητές)
19:00 (Για το κοινό)
Αργεντινή & Ισπανία
Θέατρο με κούκλες και αντικείμενα
Όλες 5+ / Χωρίς λόγια
IL TEATRINO DEI PIEDI DI VERONICA GONZALEZ
17 Οκτωβρίου
CUCINA IN PUNTA DEI PIEDI (Μαγειρική στις μύτες των ποδιών)
Αντωνιάδειος Στέγη Γραμμάτων 10:00 & 12:00 (Για μαθητές) 19:00 (Για το κοινό)
Ιταλία & Αργεντινή
Κουκλοθέατρο με τα πόδια
Όλες 6+ / Χωρίς λόγια
DI FILIPPO MARIONETTE
18 Οκτωβρίου
19 Οκτωβρίου
APPESI AD UN FILO
(κρεμασμένοι από ένα μνήμα) 10:00 & 12:00 (Για μαθητές) Αντωνιάδειος Στέγη Γραμμάτων
12:00 & 13:00 Πεζόδρομος Ιπποκράτους
Ιταλία και Αυστραλία Θέατρο με μαριονέτες
Όλες 4+ / Ελληνικά
LOS TITIRITEROS DE BINEFAR
18 Οκτωβρίου
EL HOMBRE CIGÜEÑA (Ο άνθρωπος πελαργός)
Χώρος Τεχνών 10:00 & 12:00 (Για μαθητές)
19:00 (Για το κοινό)
Ισπανία (Αραγόν)
Κουκλοθέατρο με ηθοποιούς
Όλες 5+ / Χωρίς λόγια
PEP BELTRAN & PETRINA VASSOU
18 Οκτωβρίου
MIRAMAR η αλλιώς ΑΛΘΈΑ
21:00 Σε χώρος καφέ της πόλης
Ισπανία και Ελλάδα Χαρτοθέατρο
Όλες 16+ / Χωρίς λόγια
PROYECTO CARAVANA
19 Οκτωβρίου
20 Οκτωβρίου
POSTALES
11:30 & 12:30 Πεζόδρομος Ιπποκράτους 12:00 & 13:00 Πλατεία Ελιά
Ισπανία
Κουκλοθέατρο δρόμο
Όλες 4+ / Χωρίς λόγια
LUCA REGINA
19 Οκτωβρίου
ECO CIRCUS
Η περιβαλλοντική κωμωδία του Λουκά Ρεγίνα 18:00 Αντωνιάδειος Στέγη Γραμμάτων & Τεχνών
Ιταλία
Κωμική παντομίμα
Όλες 5+ / Χωρίς λόγια
BlucinQue & CIRCO VERTIGO
19 Οκτωβρίου
OFF BALLAD
20:00 Χώρος Τεχνών
Ιταλία
Σύγχρονο τσίρκο
Όλες 12+ / Ελληνικά
cΡοδάνθη Δημητρέση & Action Art
19 Οκτωβρίου
Αφήγηση παραμυθιών
21:00 Σε χώρος καφέ της πόλης
Ελλάδα
Αφήγηση παραμυθιών
Όλες 14+ / Ελληνικά
GARBUIX
20 Οκτωβρίου
21 Οκτωβρίου
GARBUIX
19:00 Χώρος Τεχνών (Για το κοινό)
11:00 Χώρος Τεχνών (Για μαθητές)
Διεθνές Ομάδα (Ισπανία, Βέλγιο, Ελβετία)
Σύγχρονο τσίρκο
Όλες 5+ / Χωρίς λόγια
ESCA SALVA
18, 19 & 20 Οκτωβρίου
PROYECTE CASES (Σπίτια) Κάθε μέρα ΣΙΣ 18:00 – 19:00 & 20:00 Με κράτηση
Ισπανια (Μαγιόρκα)
Όλες 16+ / Χωρίς λόγια
SOVINT
(PEP BELTRAN & PETRINA VASSOU)
14, 15, 17, 18 Οκτωβρίου
ΚΑΜΠΑΝΕΣ
Περιπλανώμενο Μουσείο των Πολιτισμών. Κάθε μέρα σε ένα δημοτικό σχολείο στα διαμερίσματα του δήμου Βέροιας
Ισπανία και Ελλάδα Παιδαγωγικά εργαστήρια στα δημοτικά σχολεία για μαθητές.
Όλες 4+ / Ελληνικά
ΣΤΑΘΗΣ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ
11, 12 &13 Οκτωβρίου
διάρκεια 20 ωρών
ΔΙΕΘΝΕΣ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΥΚΛΟΘΕΑΤΡΟ Εργαστήριο για την σύγχρονη συλλογική δημιουργία: ο Φασουλής ξαναχτυπά!
Απαραίτητη εγγραφή
Αντωνιάδειος Στέγη Γραμμάτων & Τεχνών
Σεμινάριο στο πλαίσιο του γιορτασμού για τα 90 χρόνια της διεθνές ένωσης κουκλοπαικτών UNIMA
cΓια κουκλοπαίκτες και ηθοποιούς,
Ροδάνθη Δημητρέση & Action Art
19 Οκτωβρίου διάρκεια 3 ωρών

MASTERCLASS για την αφήγηση παραμυθιών 17:00 Αντωνιάδειος Στέγη Γραμμάτων & Τεχνών

Ελλάδα
Για εκπαιδευτικούς
International Puppet Festival of Bilbao
Ιστορία του ελληνικού και του παγκόσμιου κουκλοθέατρου
Χώρος Τεχνών 2ος όροφος
Έκθεση γλώσσα
Όλες / Ελληνικά

“Sofia State Puppet Theatre” (Βουλγαρία). «Imagination game» (Νέα παράσταση)

Faber Theatre (Italia) “Emigranti”

Besllum (Ισπανία)

Anita Maravillas (Ισπανία) “Jon Braun”

LA CANELA (Argentina) «La Semilla»

Veronica Gonzalez (Αργεντινή) Νέα παράσταση «Cooking with your feet!!!»

Di Filippo Marionettes (Ιταλία). Μαριονέτες με νήμα

Los Titiriteros de Binefar (Ισπανία) Κουκλοθέατρο «El hombre cigueña»

MIRAMAR

LUCA REGINA

Circo Vertigo (Italia) “Off Ballad”

Garbuix (Διεθνές). Τσίρκο ακροβατικό και Κωμικό «Garbuix»

Xesca Salva (Ισπανία)

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

Sending

©2019 Thess Puppet | Developed by Worldwideweb.gr

Log in with your credentials

Forgot your details?